REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Platoninwestycja
Pokaż inwestycję
Platon
Łódź, Polesie, Stefanowskiego 24
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogęartykuł
Pokaż artykuł
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogę
Kolejna dezinwestycja w Polsce. Tym razem w województwie wielkopolskim. Zakład produkujący urządzenia pod japońską, światową marką Toshiba, należący i zarządzany przez amerykański koncern Carrier Global Corporation, ogłosił plan zamknięcia swojej fabryki w Gnieźnie.
Kolejna inwestycja z branży automotive w województwie mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna inwestycja z branży automotive w województwie mazowieckim
Kolejna inwestycja z branży automotive w województwie mazowieckim. Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał Decyzję o Wsparciu przedsiębiorcy Schneider Polska-Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o., który tym samym dołączył do Polskiej Strefy Inwestycji.
Dwie kolejne firmy inwestują w woj. podlaskim, przy wsparciu SSSE S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Dwie kolejne firmy inwestują w woj. podlaskim, przy wsparciu SSSE S.A.
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE S.A.) wydała dwie kolejne decyzje o wsparciu. Otrzymali je przedsiębiorcy z sektora MŚP: Probit Sp. z o.o. z Czarnej Białostockiej oraz Punchmetal Paweł Szyryński prowadzący działalność gospodarczą w Suwałkach.
Sieć Hotele Diament z 14. obiektem w Polsce, po zakupie hotelu w Bielsku-Białej artykuł
Pokaż artykuł
Sieć Hotele Diament z 14. obiektem w Polsce, po zakupie hotelu w Bielsku-Białej
Sieć Hotele Diament powiększa się o 14. obiekt w swoim portfolio, nabywając prestiżowy Hotel Vienna w Bielsku-Białej – to kolejny strategiczny krok w ekspansji sieci i umacnianiu dominującej pozycji na hotelowej mapie południowej Polski. Obiekt z wieloletnią historią, dobrze znany zarówno gościom indywidualnym, jak i firmom, wchodzi w nowy etap funkcjonowania – pod marką sieci Hotele Diament.
Ponad 800 miejsc pracy uratowane. Światowy gigant przejmuje dużą fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 800 miejsc pracy uratowane. Światowy gigant przejmuje dużą fabrykę w woj. śląskim
Bardzo dobra informacja dla Bielska-Białej. Zostanie uratowane ponad 800 miejsc pracy, w tym liczącym ponad 165 tysięcy mieszkańców mieście w województwie śląskim. Szwajcarsko-szwedzki koncern ABB sfinalizował zapowiadaną od lutego sprzedaż zakładu produkcyjnego w tej lokalizacji. Transakcja została oficjalnie zakończona 30 kwietnia. Co najważniejsze, mimo zmiany właściciela, ponad siedmiuset pracowników zachowało zatrudnienie. 100 kolejnych pozostanie nadal w strukturach firmy ABB.
Globalny gigant Hitachi Energy rozbudowuje kampus produkcyjny w Łodzi. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant Hitachi Energy rozbudowuje kampus produkcyjny w Łodzi. Powstaną nowe miejsca pracy
Łódzki Kampus Hitachi Energy jest największym w Europie i drugim największym na świecie ośrodkiem produkcji transformatorów firmy. Produkcja transformatorów w Łodzi ma długą, ponad stuletnią historię, a Zakład stanowi dziś ważny element globalnego łańcucha dostaw dla sektora energetycznego. Powstają tu transformatory dla kluczowych krajowych projektów energetycznych, w tym m.in. dla morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.
Włoska firma Barth Italiana inwestuje pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Włoska firma Barth Italiana inwestuje pod Łodzią
Kolejna zagraniczna firma stawia na aglomerację łódzką. Włoska firma Barth Italiana zdecydowała się na wynajem 5,5 tys. metrów kwadratowych w kompleksie Panattoni Park Łódź West III, zlokalizowanym w Konstantynowie Łódzkim, w powiecie pabianickim. Powstaną nowe miejsca pracy.
Łódzkie: wygodniejsze podróże z nowych peronów w Zaosiu i Żakowicachartykuł
Pokaż artykuł
Łódzkie: wygodniejsze podróże z nowych peronów w Zaosiu i Żakowicach
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiają dostęp do kolei na trasie z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego. Mieszkańcy oraz podróżni korzystają z nowych peronów na przystankach Zaosie i Żakowice Południowe. Inwestycje są realizowane w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Efektem prac za ok. 7,1 mln zł są wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna.
Rynek nieruchomości magazynowo-przemysłowych w Polsce – dane za III kwartał 2023 r.artykuł
Pokaż artykuł
Rynek nieruchomości magazynowo-przemysłowych w Polsce – dane za III kwartał 2023 r.
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) opublikowała zagregowane dane dotyczące rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce za trzeci kwartał 2023 roku. Podsumowanie dotyczy zasobów istniejącej nowoczesnej powierzchni magazynowo-przemysłowych, wolumenu nowej podaży, powierzchni w budowie, wielkości transakcji wynajmu oraz powierzchni niewynajętej.
Rynek powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce po III kw. 2024 r. [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Rynek powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce po III kw. 2024 r. [RAPORT]
Jak wygląda aktualna sytuacja na rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce? Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) przedstawiła najnowszy RAPORT, za III kwartał 2024 roku. Źródłem informacji są firmy doradcze działające na rynku nieruchomości komercyjnych (Axi Immo, BNP Paribas Real Estate Poland, CBRE, Colliers, Cushman & Wakefield, Knight Frank, Newmark Polska, Savills).
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunkiartykuł
Pokaż artykuł
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunki
W Zgierzu mieszkańcy i podróżni zyskają lepszy dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na budowę nowego peronu w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". Efektem inwestycji o wartości 3,6 mln zł będzie wygodniejsza podróż pociągiem na linii Łódź – Łowicz.
Parking przy stacji w Tomaszowie Mazowieckim ułatwi łączenie podróżyartykuł
Pokaż artykuł
Parking przy stacji w Tomaszowie Mazowieckim ułatwi łączenie podróży
Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego zyskają możliwość wygodnej przesiadki z samochodów do pociągów. Przy stacji kolejowej PKP PLK S.A. wybuduje 88 nowych miejsc dla samochodów. Dziś podpisana została umowa na budowę parkingu. Środki na inwestycję pochodzą z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Coraz bliżej parkingu przy stacji w Tomaszowie Mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej parkingu przy stacji w Tomaszowie Mazowieckim
Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego zyskają nowy parking przy stacji. Ogłosiliśmy przetarg na zaprojektowanie i budowę 88 nowych miejsc dla samochodów. Parking oddamy do użytku w 2025 roku. Środki na sfinansowanie inwestycji pochodzą z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Nawet 1,1 tys. pracowników opuści Orange Polskaartykuł
Pokaż artykuł
Nawet 1,1 tys. pracowników opuści Orange Polska
Kolejna duża firma działająca w Polsce zapowiedziała spore zwolnienia. Orange Polska podpisała umowę społeczną na lata 2024-2025 z związkami zawodowymi. Zgodnie z postanowieniami tej umowy, w ciągu tego okresu firma przewiduje dobrowolne odejście maksymalnie 1,1 tys. pracowników, w tym maksymalnie 590 w 2024 roku.
Globalna firma z branży automotive stawia na Dolny Śląskartykuł
Pokaż artykuł
Globalna firma z branży automotive stawia na Dolny Śląsk
W Jaszkowej Dolnej, miejscowości położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Kłodzka (województwo dolnośląskie), od 2015 roku funkcjonuje zakład produkcyjny należący do firmy Kayser Automotive Systems, będącej częścią międzynarodowej grupy Kayser Automotive Systems GmbH – uznanej marki w globalnym sektorze motoryzacyjnym. Zakład zlokalizowany jest na obszarze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.
Radiotechnika Marketing rozbuduje fabrykę na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Radiotechnika Marketing rozbuduje fabrykę na Dolnym Śląsku
Kolejna firma wchodzi do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" i zainwestuje w ramach programu Ministerstwa Rozwoju i Technologii - Polska Strefa Inwestycji. Tym razem jest to znana polska spółka Radiotechnika Marketing z podwrocławskich Pietrzykowic (gmina Kąty Wrocławskie). Dzięki wejściu do strefy, zaoszczędzi ponad 11,9 mln zł. w wyniku zwolnienia z podatku dochodowego, w ciągu 12 lat.
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w woj. podlaskim
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w województwie podlaskim, w północno-wschodniej części Polski. Obie inwestycje zostaną zrealizowane przy wsparciu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (SSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Wzrasta pomoc publiczna dla przedsiębiorców w zachodniej Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Wzrasta pomoc publiczna dla przedsiębiorców w zachodniej Małopolsce
Pomoc publiczna dla przedsiębiorców w zachodniej Małopolsce wzrasta! Cztery powiaty zostały objęte dodatkowym wsparciem z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.
Podkarpacie przyciąga nowych inwestorów. Powstaną nowe miejsca pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Podkarpacie przyciąga nowych inwestorów. Powstaną nowe miejsca pracy!
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy w województwie podkarpackim. Tym razem w gminie Leżajsk. Wkrótce rozpocznie swoją działalność nowy inwestor – polska firma Wody Leżajsk. Spółka planuje produkcję nowego rodzaju napoju (Leżajsk W) i kończy obecnie montaż niezbędnych urządzeń.
REKLAMA